NLP – programowanie neurolingwistyczne

coaching NLP

Programowanie neurolingwistyczne (NLP) to uporządkowany zbiór technik komunikacji oraz metod pracy z wyobrażeniami, nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia.
Nazwa została stworzona przez twórców NLP, Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby podkreślić postulowane powiązanie między procesami neurologicznymi (neuro), językiem (lingwistyczne) i wzorcami zachowań, którymi kierują się ludzie (programowanie).

 

W czasie pracy z Klientem wykorzystuję między innymi takie metody jak:

 • Modelowanie, czyli badanie zachowań, przekonań i wartości osoby w powiązaniu do danej jej cechy lub działania, którego właściwości chcielibyśmy przejąć. 

 • Trans, zjawisko zbliżone do hipnozy

 • Linia czasu – linia, na której umysł człowieka organizuje w przestrzeni przeszłość oraz przyszłość. Z Linii Czasu korzysta wiele technik, takich jak zmiana historii osobistej, wzmacnianie zasobów, projektowanie przyszłości, future-pacing i inne, które dzięki zmienianiu subiektywnego odczucia czasu, pozwalają dotrzeć do swoich osobistych zasobów (doświadczeń i stanów emocjonalnych) oraz przenieść je w przyszłość.

 • Swish pattern – metoda tworzenia skojarzeń pomiędzy sytuacją odbieraną negatywnie a sytuacją, w której ma się poczucie komfortu za pomocą szybkiego przeskakiwania w myślach pomiędzy wyobrażeniami tych dwóch sytuacji.

 • Techniki leczenia fobii opierające się na tzw. podwójnej dysocjacji.

 • Przeramowanie (ang. reframing) – taka zmiana kontekstu wypowiedzi, która nie zmieniając jej logicznej treści, zmienia wypływające z niej wnioski.

 • Kotwiczenie – stwarzanie odruchowych emocjonalnych powiązań przyczynowo-skutkowych z bodźcem. Bodźcem może być dotyk, obraz, dźwięk itp. Jest to w zasadzie inna nazwa warunkowania.

 • Metafory pozwalające spojrzeć na rzeczywistość z innego punktu widzenia.

Zadaj pytanie:

 

  Zarezerwuj spotkanie:

   

   

  tel.:

  +48 607 649 757

   

  e-mail:

  max.bojarski@gmail.com

   

  miejsce szkoleń: 

  Wiśniowa 48/11 (oficyna), Warszawa

   

  adres korespondencyjny:

  Targowa 84/14, 03-448 Warszawa

   

  twitter: 

  https://twitter.com/MaxBojarski

  Dla mediów:

   

   

  Wszystkich przedstawicieli mediów serdecznie zapraszamy do kontaktu z Biurem Prasowym Maxa Bojarskiego pod adresem e-mail: pr@maxbojarski.pl.